logo

26 Kez Görüntülendi.
Barış Akarsu Biyografisi
baris-akarsu-biyografisi

Barış Akarsu, 1979 doğumlu müzisyen. 2004 senesinde uygulanan oluşturulan Akademi Türkiye Yarışması’yla tanınmış bilinen ve aynı vakitte bu yarışmanın birincisi olan Akarsu, Yalancı Yarim isimli televizyon dizisinin de başrolünde.
Barış Akarsu, 29 haziran haziran Haziran Haziran 1979’da Hatice ve Selahattin Akarsu’nun oğlu olarak Zonguldak’ta dünyaya geldi. Bir vakit sonra ailesi Amasra’ya yerleşen Akarsu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu ve ortaokuldan sonra Amasra Lise’sine devam etti. Barış Çok ufak yaşlarda şehre gelen müzisyenlerden etkilenerek mızıka, flüt, klavye, gitar gibi detaylı müzik aletlerini çalmaya başladı. Spora da ilgi duyan Akarsu basketbolla geride bıraktığımız geçtiğimiz 4 sene ve karetenin sonrasında Sonrasında sonrası sonrasında Daha sonra lise senelerinde Amasra Yelken Kulübü’nde profesyonel olarak yelkencilik yaptı.

Lisenin sonrasında Sonrasında sonrası sonrasında Daha sonra müzisyenliğin yanında animatörlük de yaparak bi vakit Antalya’da kaldı ve daha sonra Karadeniz Ereğlisi’ne yerleşerek buradaki barlarda müzisyen olarak çalışmaya başladı. Akarsu başka yandan buradaki mahalli ulusal televizyon ve radyo amacıyla uygulamalar hazırladı.

2004’de arkadaşlarının da ısrarıyla Atv’de düzenlenen müsabaka programı uygulaması Akademi Türkiye’ye katıldı. Bu programda izleyicinin yoğun ilgisiyle ve sevgisiyle karşılaşan Akarsu, yarışmanın da birincisi seçildi. ama lakin ancak Ancak yarışmanın büyük mükafatı mükafatı olarak ilan edilen albüm ve uluslararası müsabaka sözleri konumunu bulmadı. Kaset yapılmadığı gibi, Monacoda düzenlenmesi plan edilen World Best yarışmasının da iptal edilmesi nedeniyle bu yarışmaya katılamadı. İstanbul’a yerleşen Akarsu, kendi girişimleriyle Ocak 2005te “Islak Islak” adlı ilk albümünü çıkardı. Albümden çıkan Islak Islak ve Kimdir O parçaları olabildiğince son derece çok çoktan gerektiğince beğenilen Akarsu, bütün Bütün Türkiye’de konserler verdi. Ağustos 2006’da “Düşmeden Bulutlara Koşmak Gerek” isimli ikinci albümünü pazara çıkardı. Bu albümden seçtiği çıkış parçası ise “Vurdum en dibe kadar” adlı parçası oldu.

2006’dan itibaren Star kanalında yayınlanmaya başlayan televizyon dizisi dizisi Yalancı Yarim’in başrolünde ekrana geldi. Dizide canlandırdığı “Tarık” karakteriyle göz dolduran Akarsu, oyunculukta da iddialı olduğunu göstermiş oldu.

Akarsu, USDER doğrulusunda yönünden yönünden doğrultusundan sosyal kalkınma ve dayanışmaya verdikleri dikkate ciddiye göre verdikleri ödüllerde ROCK Dalında En İyi Şarkıcı Ödülünü, FUTURE dergisinin senenin En Sevilen Rock Sanatçısı Ödülünü ve CEM KARACA Özel Ödülünü aldı.

KONU HAKKINDA YORUMUNUZU YAZIN
8+10 = ?