logo

14 Kez Görüntülendi.
Barış Kılıç Biyografisi
baris-kilic-biyografisi

Barış Kılıç, 21 Şubat 1978 tarihinde Malatya,Arguvan’da doğmuştur. 1983 senesinde İstanbul’a taşındı. 1 ablası 1 kız kardeşi bulunmaktadır. Babası emekli ilkokul öğretmenidir. Okmeydanı Anadolu Lisesi’ni bitirdi. İstanbul üniversitesinin iktisat fakültesinden mezun oldu.
Mezun olduktan sonra yabancı dilini ilerletmek amacıyla Amerika’ya gitti. Bir vakit burada kalıp yabancı dilini geliştirdikten sonra Türkiye’ye döndü ve Yeditepe üniversitesinde yüksek lisans yaptı.

Üniversite birinci sınıftan itibaren reklam filmlerinde oyunculuk yapmaya başladı. 1999 senesinde bir oyuncu dostu ile bir cips reklamı reklam filmi amacıyla seçmelere gittiğinde ona eşlik etti. bekleme bekleme salonunda beklerlerken oradaki cast direktörü seçmelere o kişinin da girmemi istedi. Ve netice …o seçildi.

2004 senesinde “Bütün Çocuklarım” isimli dizi film ile Kadir İnanır, Jülide Kural, Filiz Taçbaş, Menderes Samancılar, Bahar Erdeniz, Almila Uluer, Ufuk Özkan, Işıl Sergen, Murat Yıldırım, Nil Erkoçlar, Demet Evgar ile beraber eş güdümlü bir arada Beraber oynayarak dizi film oyuncusu oldu.

2011 senesinde “Adını Feriha Koydum” isimli dizide Kaptan Levent karakteri canlandırdı. Vahide Gördüm, Hazal Kaya, Metin Çekmez, Cihan Okan, Çağatay Ulusoy ile beraber eş güdümlü bir arada Beraber oynadı.

2014 senesinde “Güllerin Savaşı” başrolünü Canan Ergüder, Damla Sönmez ve Sercan Badur ile paylaştığı dizi filmde oynadı.

2014 senesinde yönetmenliğini Biray Dalkıran’ın üstlendiği “Seni Seviyorum Adamım” romantik gülünç türündeki isimli sinema filminde başrolleri Gizem Karaca ve Barış Kılıç paylaşırken onlara kadroda, Asuman Dabak, Ayşen Gruda, Serhat Özcan, Orçun Kaptan, yıldız yıldız Kültür isimleri eşlik ediyor.

Barış Kılıç, 2007 senesinde evlendi. 2 çocuğu vardır.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Seni Seviyorum Adamım (Berk) (Sinema Filmi)
2014 – Güllerin Savaşı (Ömer) (TV Dizisi)
2012 – Merhaba yaşam Yaşam (Burak) (TV Dizisi)
2011 – 2012 – ismini Feriha Koydum (Levent) (TV Dizisi)
2013 – Lale Devri 4. Sezon (TV Dizisi)
2009 – Sakarya Fırat (Berat ) (TV Dizisi)
2009 – Aynadaki Düşman (Kaan Candemir) (TV Dizisi)
2007 – Vazgeç Gönlüm (Mert) (TV Dizisi)
2007 – Leylan (Yaman) (TV Dizisi)
2004 – tüm Tüm Çocuklarım (Aybars) (TV Dizisi)


KONU HAKKINDA YORUMUNUZU YAZIN
6+9 = ?